PL | EN

Stator Service Polska

Czujniki PT i PTC

Czujniki PT i PTC

W ofercie mamy czujniki i termistory produkowane przez naszego partnera, firmę Reissmann. Oferta obejmuje termistory liniowe i nieliniowe z dodatnim lub ujemnym współczynnikiem termicznym rezystancji. Końcówki pomiarowe czujników dostarczane są w wielu wariantach, stosownie do wymaganej aplikacji. Dostarczamy czujniki pojedyncze oraz potrójne połączone szeregowo do kontroli i monitoringu urządzeń trójfazowych.

Czujniki KTY

Czujniki KTY to ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające dokładny monitoring temperatury uzwojeń, łożysk, silników, transformatorów, a także w innych aplikacjach przemysłowych, w których konieczne jest ograniczenie do minimum błędu pomiaru. Stosowane są m.in w kontroli:

Czujniki silikonowe serii KTY charakteryzuje niemal liniowa charakterystyka dodatnia współczynnika temperaturowego rezystancji w całym zakresie temperatur pracy. Główne zalety to:

» katalog czujników KTY (1,8 MB, pdf)

Czujniki PT

Czujniki PT100 stosowane są do dokładnego monitoringu temperatury w aplikacjach największej dokładności. Liniowa charakterystyka termiczna ułatwia aplikację w wielu układach sterowania elektronicznego. Główne zalety to:

» katalog czujników PT (0,4 MB, pdf)

Czujniki PTC

Termistory PTC oparte są o półprzewodniki ceramiczne, które z uwagi na dużą wartość dodatniego współczynnika temperaturowego rezystancji znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach.

Najczęściej stosowane są do ochrony uzwojeń wytrzymałych silników i transformatorów.

Znamionowa temperatura pracy czujnika PTC jest związana z tzw punktem temperatury Curie ceramicznego półprzewodnika. Rezystancja termistora gwałtownie rośnie przy stosunkowo niewielkim wzroście temperatury, wyzwalając wyłączenie urządzenia. Główne zalety to:

» katalog czujników PTC (0,6 MB, pdf)

Czujniki NTC

Termistory NTC są stosowane do dokładnego monitoringu temperatury łożysk, szynoprzewodów, maszyn i uzwojeń.

Czujniki mają nieliniową charakterystykę temperaturą rezystancji o ujemnych wartościach wskaźnika w całym zakresie pracy. Główne zalety to:

» katalog czujników NTC (0,4 MB, pdf)

© Stator Service Polska, Al. Roździeńskiego 188, 40-203 Katowice, office@statorservice.pl