PL | EN

Stator Service Polska

Podajniki drutu BTSR

Podajniki drutu BTSR

W ofercie posiadamy nowoczesne, precyzyjne i bardzo wydajne podajniki drutów. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie znacznych korzyści w produkcji na nawijarkach wielo- i jednowrzecionowych.

Podajniki drutu

Doświadczenia firmy BTSR, zebrane w przemyśle włoknienniczym, pozwoliły opracować podajniki drutów gwarantujące precyzyjną kontrolę procesu nawijania na każdym wrzecionie. Podajniki wyposażone są w dwa serwonapędy o bardzo małej bezwładności, regulację siły sprężystości kompensatora. Chronione patentami rozwiązania pozwalają na pełną kontrolę wartości naciągu drutu od szpuli do wrzeciona. Zastosowanie rozwiązania pozwalają na skrócenie czasów cyklów, ograniczenie zużycia drutu oraz gwarantują wysoką jakość cewek z pełną powtarzalnością parametrów elektrycznych.

Podajniki drutu, w przeciwieństwie do tradycyjnych napinaczy, pozwalają na kontrolę i kompensację zmian wartości naciągu drutu występujących na całym przebiegu od szpuli do cewki.

Podajniki CWF dostępne są z dodatkowym oprzyrządowaniem, stosownie do charakterystyki produktu. Oferujemy osprzęt dla bardzo niskich naciągów (małe średnice drutu), dla nawijarek silników bezszczotkowych oraz standardowe podajniki.

Wybrane parametry techniczne:

Kontroler

Obsługę zespołu lub kilku grup podajników w zakresie programowania parametrów nawijania umożliwia zastosowanie zewnętrznego kontrolera. Unikalna, opatentowana funkcja korekty pozwala na nadążną regulację naciągu w oparciu o precyzyjny pomiar długości drutu używanego w jednym cyklu. Kontroler zapewnia również szybką zmianę parametrów podajników oraz programowanie parametrów ich pracy.

Serwer danych

Klienci wyposażeni w podajniki BTSR z kontrolerami mogą również korzystać z oprogramowania serwera danych, które umożliwia pełny dostęp do parametrów wielu nawijarek. Na podstawie danych przesyłanych przez podajniki gromadzone są informacje o stanie produkcji w skali zakładu, maszyny czy też pojednyczego wrzeciona. Rejestrowane są również wartości naciągów, długość zużytego drutu oraz czasy cyklów produkcyjnych.

© Stator Service Polska, Al. Roździeńskiego 188, 40-203 Katowice, office@statorservice.pl